MD: První tři jarní body ze Střešovic

SK Střešovice 1911 x SK Dolní Chabry 1 : 3 (0:1)

Branky (asistence): Michal Škurek (Elias Belkhir), Petr Vrabec (Tadeáš Suda), Michal Kratochvíl (Tadeáš Suda)

Sestava: Havel, Štrupl, Anděl, Vrabec, Mikota, Suda, Polák, Škurek, Belkhir, Čepelák, Kratochvíl, Kalaš, Matoušek, Falešník.

Do zápasu jsme vstupovali s velkým respektem. Na podzim jsme se Střešovicemi doma remizovali, a tak jsme čekali vyrovnaný zápas, což se také potvrdilo. Na menší umělé trávě se hrál otevřený fotbal se šancemi na obou stranách. Hned první jsme využili my, když Elias v 19. minutě při rychlém protiútoku poslal krásnou kolmici za obranu soupeře, a Míša Škurek poslal Chabry do vedení. Po chvíli jsme mohli náskok navýšit, ale tentokrát Michala Škurka brankář vychytal, stejně jako Pavla Falešníka nebo Martina Štrupla. Soupeř postupem času získával převahu a měl také šance. Naštěstí nás Kuba Havel podržel, jindy zase soupeřovi útočníci nedokázali trefit branku ani z bezprostřední blízkosti.

O přestávce jsme museli improvizovat, neboť Pavla Falešníka limitovalo zranění nohy a nemohl sprintovat. Proto se posunul do středu zálohy, kde obětavě odvedl velký kus práce při rozehrávce i bránění. Do druhé půli jsme vstoupili fantasticky, když hned z rozehrávky Tadeáš Suda poslal přesný dlouhý pas za obranu na Petra Vrabce, který z hranice šestnáctky překonal krásnou střelou z voleje brankáře domácích a poslal Chabry do vedení 2 : 0. V 65. minutě Tadeáš Suda poslal milimetrovou přihrávku za obranu na Míšu Kratochvíla, který využil své rychlosti, utekl obráncům domácích a zkušeně vedle vybíhajícího brankáře zavěsil. Vypadalo to na pohodový zápas, ale soupeř se nechtěl smířit s porážkou a zatlačil nás. Naše obrana byla pod permanentním tlakem. Opět čaroval Kuba Havel v brance a celá naše defenzíva v čele se stopery Jonášem Mikotou a Adamem Andělem. Všechny akce jsme přečkali a kapitulovali až v 90. minutě po krásné střele z 20 metrů pod břevno. Naopak my jsme hrozili z rychlých brejků, kdy Míša Škurek dělal svojí rychlostí obraně velké problémy. Své šance ale nevyužil, stejně jako Elias nebo Honza Čepelák. Zápas jsme tak zvládli a získali velmi cenné 3 body. Střešovice ukázaly, že jejich postavení v tabulce neodpovídá kvalitě týmu a pokud budou nastupovat v této silné sestavě, určitě se budou v tabulce posouvat nahoru. Do příštího zápasu s Admirou doufáme v uzdravení Hynka Nemanského, který nám dnes v záloze hodně chyběl. Až se vrátí i Tonda Gabriel, budeme moci porazit každého.