Na prvním zápasu zimní ligy jsme přivítali mužstvo Braníku. Ze základní sestavy jsme postrádali Járu a Petra V., takže museli tradičně zaskočit i někteří mladší žáci. Kluci s přeborovým soupeřem hráli v první půli vyrovnanou partii. Největší nebezpečí pro bránu Braníku byl Honza, ale do finálního zakončení se prakticky nedostal. Stejně tak by se to samé dalo říci i o ofenzívě hostí. V obraně dominoval Vasyl a jedinou vážnější situaci vyřešil Michal v brance. Za Chabry ohrozil branku Braníku jen David střelou z rohu vápna. Už to vypadalo na remízu po první půli, ale bohužel Míša si vybral slabší chvilku a neudržel mokrý míč v rukavicích a nabídl možnost ke skorování útočníkovi z Braníku, který ji využil.

Do druhé půlky jsme nastupili ve snaze dát branku, ale naše hra postrádala přesnost. Míč jsme spíše nakopávali a neudrželi jej na svých kopačkách. Více golových šancí měl v druhé půlce Braník. Míša však vytáhl 2-3 výborné zákroky a odčinil tak své zaváhání z první půle. My jsme měli největší šanci, když Honza po výborné přihrávce od Jáchyma postupoval sám na brankáře Braníku, ale bohužel nevystřelil a klička brankářovi byla příliš dlouhá. Více šancí jsme si již prakticky nevytvořili a tak jsme prohráli o jednu branku. Škoda, zápas to byl remízový, ale hraje se na goly. Na druhou stranu je to příprava a to je potřeba si uvědomit. Nemá smysl svádět vinu jen na Michala. Ano dostal hloupou branku no a co. Stejně tak můžeme říci, že Honza měl dát vyrovnávací branku a taky nedal. Nebo ten a ten měl radši udělat to a to. Kluci si musí uvědomit, že jako tým vyhráváme a jako tým i prohráváme. Není to jen hra jednotlivců. Ale dnešní zápas přinesl i řadu pozitiv. Například vysunutí Šimona do zálohy určitě bylo sympatické. Také Filip Lipovský a Dominik Linhart na pozici předstopera zahráli výborně. Stejně jako Vasyl a Filip Pavlovič v obraně. Až ještě trošku vylepšíme pohyb bez míče a budeme hrát více po zemi a ofenzívně, tak můžeme soupeřům z přeboru být více než rovnoceným soupeřem.