Související zápas

SK Dolní Chabry
ZličínSKDCH
4:4
so 7. 9. 2024 10:30 @ ZLIČÍN T., 11 VEOLIA PRAŽSKÁ TEPLÁRENSKÁ PŘEBOR MUŽŮ, 5. kolo

A tým: Remízový zápas na Zličíně

Bod ze Zličína za remízu 4:4, kterou zařídil proměněnou penaltou v nastaveném čase Matějka

V 5. kole Pražského přeboru 2024/2025 jsme se představili na hřišti Zličína, kde jsme dotahovali tří gólové manko.

Do zápasu jsme se vrátili díky kolapsu domácího týmu. V první půli jsme se dostali do výrazné ztráty. Prvních dvacet minut jsme se pořádně nedostali za půlku a čelili jednomu rohu za druhým. Na první obdrženou branku se nám ještě podařilo reagovat a srovnali jsme. Vzápětí jsme dostali druhou branku a v nastaveném čase prvního poločasu i třetí. Do druhého poločasu jsme vstoupili tak, jak jsme skončili první. Hned na začátku přišla čtvrtá branka domácích. Prohrávat tímto rozdílem bylo těžké, zvlášť když se nedaří držet míč a domácí tým má navrch ve většině aspektů hry. Nicméně klíčovým momentem bylo vyloučení domácího útočníka Nováka. To nám dalo šanci vrátit se do zápasu, kterou jsme se snažili maximálně využít. Kluci ukázali bojovného ducha, nehodili flintu do žita a postupně jsme začali přebírat iniciativu. Vyrovnání v poslední minutě bylo odměnou za naše úsilí a věřím, že to pro nás bude cenný bod ze hřiště soupeře. Dovolím si ještě pár vět k rozhodčím. Nechci je kritizovat, mají to mnohdy těžké a obdivuji je, že vůbec jezdí o víkendu pískat zápasy. Na druhou stranu jejich výkony ovlivňují výrazně chod zápasu. I když jsme kopali dvě penalty a hráli proti deseti, tak se jim řízení utkání nepovedlo. Hlavní rozhodčí ve druhém poločase rozdával karty rychlostí, jakou nerozdává ani náš Láďa Vízek u mariáše. Výsledkem bylo i několik karet pro naši lavičku. Trestají našeho vedoucího nebo Vajnyho, který se slušně zeptal na situaci předcházející faulu. Na konci byl vyloučen za vběhnutí tři metry mimo zónu a údajně vysmívání se soupeři. Ono vyrovnat v nastaveném čase po takovém průběhu přinese pár emocí, ovšem trestat je vyloučením je minimálně necitlivé. Emoce k fotbalu patří. Neomlouvám vulgární vyjadřování a podobné výlevy, ale toto je naprosto v normě. Dělá se z toho sport, který se bude brzy podobat divadlu, kde se nemůže mluvit. O nastavení pouhé tři minuty v závěru už nemá ani cenu mluvit, protože se mělo určitě za druhý poločas nastavovat minimálně jednou tolik, ne-li více. Snad budou nadcházející zápasy jak z naší, tak i ze strany rozhodčích, lepší ve všech aspektech.