MD: Neuvěřitelný obrat a pak...

FK Dukla Jižní Město x SK Dolní Chabry 5 : 4 (4:2)

Góly: Suda, Škurek, Falešník, Gabriel.

Sestava: Krajíček, Falešník, Suda, Gabriel, Vrabec, Nemanský H., Polák, Škurek, Matoušek, Štrupl, Čepelák, Anděl, Kalaš, Mikota, Drobný.

Hodnocení trenéra Jana Škurka: Po neúspěšné první polovině jara jsme se vypravili na hřiště třetího týmu přeboru - Dukly Jižní Město. Očekávali jsme těžký zápas, ale začátek předčil naše nejhorší sny. Po dvaceti minutách jsme prohrávali 4:0 a prakticky se nedostali přes půlku. Samozřejmě lze se vymluvit na objektivní příčiny (náhradní brankář, zranění, řada kluků bez tréninku), ale i tak jsme první půlku poločasu hráli strašně. Pomohla nám pauza na pití, kdy se kluci uklidnili, prohodili jsme útok a střed zálohy a najednou to byl nový zápas.

Začali jsme nesměle nakukovat na polovinu soupeře a zjistili, že i tam se dá hrát fotbal. Ve 30. minutě utekl Míša Škurek a ve vápně byl zezadu faulován. Nařízený pokutový kop zkušeně proměnil Tadeáš Suda. Na konci první půle dostal Míša Škurek ideální míč od Petra Vrabce za obranu, sám před brankářem nezaváhal a krásným lobem dal "skoro" kontaktní branku.

Do druhé půle kluci nastoupili s cílem vyrovnat, cítili, že ještě není vše ztraceno. A nebylo. Po pěti minutách druhé půle dostal Pavel krásný pas za obranu od Tadeáše Sudy a hlavou z hranice velkého vápna přes vybíhajícího brankáře snížil na 4:3. V 70. minutě jsme byli na prahu malého fotbalového zázraku, když Pavel Falešník zužitkoval povedený pas od Hynka Nemanského a srovnal na 4:4. Bohužel zasáhla vyšší moc. V 77. minutě náš brankář Matěj Krajíček vyrazil před sebe míč na kraji velkého vápna a následně do něj narazil útočník soupeře. Rozhodčí pro nás zcela nepochopitelně ukázal na exekuci penalty. Navíc Matěj dostal žlutou kartu "za bezohledné podražení", což u brankáře, který klečí po zákroku je opravdu unikum (připomínám, že když byl sražen Míša Š. v první půli ve vápně ve "zjevné brankové příležitosti", tak hráč domácích žádnou kartu neobdržel. Dělám trenéra zatím jen 20 let, ale tady jsem se neudržel a žádal jsem u rozhodčího vysvětlení. Tak jsem ho dostal - rozhodčí mi dal žlutou kartu (první v kariéře). Penaltu domácí proměnili a šli do vedení. Naši kluci se ale nevzdali a bojovali do poslední minuty. Stáhly jsme hru na tři obránce a poslali na hrot Jonáše Mikotu. Bohužel jsme navzdory tlaku a několika závarů před brankou soupeře vyrovnávací gól nevstřelili. I když například střela z přímého kopu Tadeáše Sudy po gólu volala.

Ze zápasu tak jedeme bez bodu, ale za sebe z něj mám super pocit, že to kluci za stavu 0:4 nezabalili, nehledali chybu v ostatních a bojovali do samého konce. Ke kvalitě zápasu přispěl i soupeř, který hrál důrazně, ale fér, stejně tak i realizační tým Dukly byl zcela korektní. Takové zápasy dávají klukům obrovský posun v kariéře a je vidět, že se dá hrát s každým. Kluci stáli při sobě, povzbuzovali se a společně čelili nepřízni osudu. Tímto zápasem se posílil týmový duch a prožité silné emoce nám mohou pomoci v dalších zápasech.