SK Dolní Chabry

MD: Remízový zápas z Duklou JM

MD: Dolní Chabry – Dukla JM 3 : 3 (0:1)

Branky: Tadeáš Suda, Michal Škurek, Pavel Falešník

Na zápas s Duklou JM jsme se důkladně připravovali, dokonce jsme navštívili zápas Admira – Dukla JM. Věděli jsme tedy o přednostech Dukly a identifikovali v jejich hře několik málo nedostatků. Přesto zápas začal územní převahou Dukly, kdy hráči hostů vyhrávali osobní souboje a tlačili se do našeho vápna. Kuba Havel v brance musel vytáhnout několik ligových zákroků a kam nedosáhl, tam ho zachránila tyčka. Pak jsme se osmělili i my - Pavel unikal po křídle sám na gólmana, ale brankář hostí jej skvělým zákrokem vychytal. Okřídlené nedáš-dostaneš se tentokrát naplnilo. Z obdobné akce unikal po křídle hráč Dukly a přesnou přihrávkou našel na malém vápně spoluhráče, který nezaváhal a Chabry prohrávaly 0:1. Po zbytek první půle se odehrávala hra převážně ve středu hřiště jen s několika závary po rohových kopech na obou stranách.

Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním zápas otočit. Bohužel zůstalo jen u odhodlání. Hned v první minutě dostal útočník hostů přesnou průnikovou přihrávku mezi naše stopery a sám před Kubou Havlem nezaváhal a zvýšil na 2:0 pro hosty. Aby toho nebylo málo, tak o 5 minut později po prohraném souboji z pravé strany zvýšil útočník Dukly na 3:0. V tu chvíli to vypadalo, že je po zápase. Dukla poněkud polevila v koncentraci a my jsme se dostávali do šancí. Největší měl Elias, který bohužel pozdě naběhl na centr Hynka. O chvíli později přišel průnik Tondy po pravé straně a jeho centr volal po gólovém zakončení. Branky jsme se dočkali v 74. minutě, kdy se z přímého kopu ze 40 metrů trefil Tadeáš Suda. Kluci vycítili šanci a tlačili se ještě více dopředu. Odměnou jim byla branka Míši Škurka, který pět minut před koncem zápasu přeloboval brankáře po precizním centru Petra Vrabce, jemuž nahrával agilní Štěpán Polák. Už to vypadalo, že zápas skončí těsnou prohrou Chaber. S tím se, ale nechtěl smířit Míša Kratochvíl, který hrál za Chabry první soutěžní zápas a s řadou kluků se viděl poprvé až v šatně. Míša se krásně uvolnil na levé straně stylem "pocem-kam jdeš" a poslal milimetrový pas na Pavla Falešníka, který propálil brankáře hostí a v nastavení srovnal na 3:3.

Za druhý poločas (bez úvodních 5 minut) je potřeba kluky pochválit. Jednak zápas za stavu 0:3 nezabalili a jednak závěr zápasu zvládli, jak fyzicky, tak mentálně. Bod je cenný i z toho důvodu, že Dukla JM má kvalitní kádr a určitě bude atakovat horní příčky v naší soutěži.