ne 10. 9. 2023 10:00 @ ZŠ HOVORČOVICKÁ T., 41 PŘEBOR MLADŠÍHO DOROSTU, 2. kolo

MD: výhra 1:3 na Admiře

Třetí zápas Chaber v přeboru přineslo derby, ve kterém jsme chtěli uspět.

Admira B - Dolní Chabry 1 : 3 (0:3)

Branky: Falešník Pavel 2, Míša Škurek

Třetí zápas Chaber v přeboru přineslo derby, ve kterém jsme chtěli uspět. Před zápasem jsme dostali několik omluvenek, takže na střídačce jsme měli jen jednoho hráče. Navíc jsme hráli v jiném složení než v minulých zápasech a třeba Hynek Nemanský a Petr Vrabec (střední záložníci) se poprvé viděli až v šatně před zápasem. Soupeř nasadil do utkání tým U16 (ročník 2008) a na střídačce měl sedm hráčů. Očekávali jsme, že zápas bude v horku fyzicky náročný a musíme si rozvrhnout síly. Nemohli jsme tedy příliš často presovat soupeřovu rozehrávku, ale spíše hrát kompaktně a nepouštět soupeře do kombinace ve středu hřiště. To se nám dařilo. Hra na rychlé protiútoky nám přinesla nečekané vedení, když se střelecky probudil Pavel Falešník a již ve 12. minutě jsme slavili jeho druhý gól. Vedení nám psychicky pomohlo a bylo vidět, všichni hráči makají a chceme si dojít pro vítězství. Míša Škurek před koncem druhého poločasu ještě zvýšil náš náskok a tak jsme šli do kabin za snového skóre 3:0.

Očekávali jsme, že soupeř se s porážkou nesmíří a nasadí to druhého poločasu to nejlepší. Proto jsme stáhli Adama Anděla do obrany. Žádný velký tlak soupeře ale nepřišel. Dobrou hrou ve středu hřiště jsme soupeře nutili hrát delší balóny, se kterými jsme si poradili. Občasné střely ze střední vzdálenosti pochytal opět výborný Kuba Havel. Gól jsme dostali až po nedorozumnění v obraně. Pokračovali jsme dál v soustředěném výkonu a také si dokázali vytvořit nějaké šance. Především jsme však hráli poctivě dozadu. Do konce zápasu již další branka nepadla a vítězství jsme si pohlídali. V zápase jsme uspěli, protože jsme hráli jako tým, chtěli jsme více vyhrát a byli mentálně silní. Nedostali jsme ani žádnou žlutou kartu.

Pochvala patří všem dvanácti hráčům, jmenovitě to byl Kuba Havel, Petr Sova, Jonáš Mikota, Štefan Polák, Tadeáš Suda, Adam Anděl, Elias Belkhir, Petr Vrabec, Hynek Nemanský, Martin Štrupl, Míša Škurek a Pavel Falešník.