MD: Výhra v derby s Ďáblicemi

SK Dolní Chabry – SK Ďáblice 5 : 2 (4:1)

branky: Škurek, 3x Falešník, Sova

Sestava: Havel, Štrupl, Sova, Vrabec, Mikota, Suda, Polák, Škurek, Belkhir, Čepelák, Gabriel, Stříteský, Kratochvíl, Kalaš, Matoušek, Falešník, Nemanský.

Hodnocení trenéra Jana Škurka: V sobotu jsme přivítali za hezkého počasí, ale na nehezkém trávníku sousedy z Ďáblic, se kterými máme po fotbalové stránce nadstandardní přátelské vztahy. Také hráči mají své známé i spolužáky v druhém týmu, takže nikdo nechce prohrát. Navíc se sešla velká divácká návštěva, a tak mělo utkání atmosféru opravdového derby. My jsme postavili to nejlepší, co v Chabrech máme a to samé udělaly Ďáblice. Začátek zápasu jsme zvládli na jedničku. Míša Škurek dostal v první minutě přihrávku ze středu hřiště na hranici velkého vápna a z otočky přeloboval brankáře hostí (1:0). Ďáblice kontrovali několika nebezpečnými míči za obranu, které však výborně sbíral Kuba Havel. Nicméně jeden balón za naší obranu propadl a Kuba byl sám proti útočníkovi Ďáblic bezmocný (1:1). Kluky to, ale nerozhodilo, hned za minutu Míša Škurek unikl po křídle a před brankou našel své fotbalové dvojče Pavla Falešníka a Chabry vedly 2:1. Podobná akce se opakovala po dalších deseti minutách a na jejím konci byl opět Pavel Falešník (3:1). Aby toho nebylo málo, tak před koncem poločasu přidal naši čtvrtou branku z rohového kopu stoper a sváteční střelec Petr Sova. Snový poločas pro Chabry, kdy jsme byli maximálně efektivní v útoku a pozorní v defenzívě. O poločase se mě jeden hráč a trenér Chaber ptal, proč vypadám tak smutně, když vedeme 4:1. Říkal jsem, že to neodpovídá kvalitě soupeře a může se stát ještě cokoliv.

Do druhé půlky jsme nechali odpočinout Pavla Falešníka s Míšou Škurkem a do útoku postavili naše "mladé pušky" z ročníku 2008 Matěje Kalaše a Martina Štrupla. Ďáblice do druhého poločasu vstoupili tlakem a snahou vstřelit branku. To se jim po několika šancích a nastřelené tyčce povedlo a snížily na dvoubrankový rozdíl. Pak se hrál otevřený fotbal nahoru dolu. My jsme chtěli odskočit na tři branky a Ďáblice naopak dát kontaktní gol. Nás zachránil několikrát Kuba Havel a obrana s Jonášem Mikotou, Petrem Sovou, Míšou Kratochvílem a Tondou Gabrielem. Soupeře zase zachránilo břevno po střele Míši Škurka. Bohužel se nám začaly množit menší zranění obránců a někteří hráči museli na chvíli na střídačku (Jonáš Mikota, Petr Sova, Kuba Matoušek). V této chvíli zaskočil Petr Vrabec a ukázal se jako super stoper. Hrálo se důrazně, ale ne zákeřně. Uklidnění přinesl až Pavel Falešník, který korunoval svůj výkon třetí brankou v 90. minutě a završil tak svůj hattrick.

Zápas jsme tedy zvládli a vyhráli 5:2. Výsledek zcela neodpovídá obrazu hry, ale fotbal se hraje na branky a my jsme jich daly více. Naše obrana pracovala kompaktněji a v brance byl skvěle chytající Kuba Havel. Kluci si pocit vítězství užili více než kdy jindy a oslavy v kabině nebraly konce.

Děkujeme také výborným divákům z Chaber, Ďáblic a okolí. Přišlo jich přes stovku, což v porovnání s Pražským přeborem mužů v tomto kole by byla druhá nejvyšší návštěva!