ne 24. 9. 2023 14:30 @ ČAFC UMT., 41 PŘEBOR MLADŠÍHO DOROSTU, 4. kolo

Fotogalerie

MD: Vysoká venkovní výhra s ČAFC

ČAFC – Dolní Chabry 2 : 8 (1:2)

Branky: Tadeáš Suda 3, Míchal Škurek 2, Pavel Falešník 2, Honza Čepelák

Po předchozích těžkých zápasech s týmy z popředí tabulky jsme v pátém kole přeboru nastoupili proti týmu ČAFC, který doposud nebodoval. Kvůli špatnému stavu travnatého hřiště se utkání odehrálo na umělce menších rozměrů. Od začátku jsme se tlačili dopředu a dostali se do dvou gólových šancí, ale ani Pavel Falešník ani Míša Škurek v nich neuspěli. Bohužel jsme si pak nepohlídali náběh útočníka domácích za obranu a v 10. minutě prohrávali 0:1. Do konce poločasu jsme zásluhou Pavla Falešníka a Honzy Čepeláka skóre otočili, ale nebyl to pěkný fotbal, ani z naší strany, ani od domácích. Spousta vysokých míčů na malém prostoru umělky, z toho plynoucích soubojů a faulů. Při takovéto hře se stírají rozdíly mezi hráči i týmy, což nám nevyhovuje. Navíc někteří menší techničtí hráči nemají šanci se dostat do hry a utkání je bolí. Proto jsme také Hynka Nemanského posunuli ze středu hřiště na kraj zálohy.

Do druhého poločasu jsme chtěli hru zklidnit a hrát více po zemi. Podobný záměr hrát více fotbal měli i domácí. To však byla voda na náš mlýn. Konečně jsme se začali prosazovat svou kombinací a rychlostí a góly rychle přibývaly. Soupeř se také snažil hrát útočně, ale na počet šancí i vstřelených branek jsme dominovali. Tadeáš Suda vstřelil hattrick, Míša Škurek zase svůj již tradiční gól přímo z rohu.

Příští zápas hrajeme doma s Meteorem B a bohužel to vypadá, že budeme obtížně dávat dohromady konkurenceschopnou sestavu. Neradi bychom v derby zanechali špatný dojem kvůli nízké účasti hráčů.