Muži-B: B tým uspěl i na těžkém terénu proti Třeboradicím

SK Dolní Chabry B - SK Třeboradice B 4:1

Sestava: Zeman – Jiroušek, Cranford, Pavlovič, Červinka (60‘ Hreus) – Mlčák ( 75‘ D. Červenka), Hartman, Kučera, Plechatý (84‘ Hassan) – Chaloupka, Mlynár (46‘ J. Červenka) Trenér: Libor Matoušek

Branky SKDCH: 10‘ Pavlovič, 59‘ Chaloupka, 65‘ J. Červenka, 89‘ D. Červenka

Branka Třeboradice: 18‘ Růžek

Uplynulý víkend přinesl na chaberské hřiště několik zajímavých fotbalových mačů. Nejinak tomu bylo i v případě zelenobílé rezervy v souboji s béčkem Třeboradic. Hosté poslali do Chaber dostatečné varování v podobě vítězství 5:0 nad Počernicemi v předchozím kole.

Domácí si chtěli taktéž podržet formu podtrženou venkovní výhrou nad Kačerovem a body z venku potvrdit i doma. Na zajímavý souboj tedy bylo zaděláno ještě předtím než sudí fouknul do píšťalky.

Chaberští do nedělního souboje vstoupili aktivněji a již po deseti minutách hry byli odměněni brankou, kdy prudké rozehrání trestného kopu usměrnil hlavou do branky soupeře Filip Pavlovič. Pokud by tuto branku viděl hokejový expert Radek Duda, tak by jeho srdce zaplesalo, protože šlo o ukázkové chování hráče ve „slotu“.

Vstřelená branka měla na hru domácích opačný efekt než by se dalo očekávat. Chaberští polevili, při přechodu do útoku hráli složitě a na chvilku „vyklidili“ střed hřiště. Trest na sebe nenechal dlouho čekat a v osmnácté minutě bylo srovnáno z kopačky hostujícího Jakuba Růžka. Uznání branky předcházela dlouhá debata hlavního rozhodčího s asistentem rozhodčího, zda se nejednalo o ofsajd. Tento okamžik způsobil pokles tempa hry obou družstev a první půle se dohrávala v režimu soubojů v bahně.

Po změně stran zažehli domácí motory naplno a do druhé půle vstoupili mnohem aktivněji. „ O přestávce v kabině jsme si něco řekli k našemu stylu hry. Na hráče jsem apeloval, abychom přechod do útoku vzhledem k terénu významně zjednodušili, byli agresivnější v soubojích a lépe obsazovali prostor ve středu hřiště,“ podtrhuje změnu ve hře domácích trenér Libor Matoušek.

Domácí tým byl za aktivitu odměněn v 59. minutě, kdy se výstavní střelou prezentoval Aleš Chaloupka. Oproti situaci v první půli, domácí po vstřelení branky neubrali na tempu, naopak ho zvýšili. O další branky v síti soupeře se postarali bratři v triku Jáchym (65. minuta) a David (89. minuta) Červenkovi.

„Ve druhé půli jsme ukázali naši fotbalovost a zvýšili jsme dostatečně intenzitu v osobních soubojích. Pozitivem určitě je, že jsme se po útlumu dokázali opět nastartovat. Litovat bychom však měli neproměněných šancí, převážně ze standardních situací. Při utkáních o čelo tabulky bychom toho mohli litovat,“ uzavírá Matoušek.