Na zápas s Braníkem (vedoucí mužstvo naší skupiny) nám docházela jedna omluvenka za druhou. Celkem 7. Zejména absence Dominika byla citelná. V pátek na tréninku jsme tedy museli povolat i 2 mladší žáky r. 2002 (Lukáš Chaloupka a Martin Švehlík). Braník dorazil s hráči r. 2000, kteří přebor úspěšně hráli již v minulém roce. Kluky před zápasem jsem nabádal, že i když budeme prohrávat o hodně branel, tak si chceme zahrát hezký fotbal. Náladu v šatně před zápasem nejlépe dokumentuje dotaz Mikiho, který se zeptal jestli může jít do útoku po poločase, když budeme prohrávat třeba o 10 branek. Každý zápas začíná za stavu 0:0. Braník začal drtivým tlakem a během 10 minut měl snad 4 golové šance, které však trestuhodně zahodil. Navíc Braník, vědom si své síly, hrál takový profesorský fotbal bez velkého pohybu. My jsme byli hladovější po míči. Ve středu hřiště jsme začali vyhrávat osobní souboje (zejména David Hradil a Martin Škurek) a dostávali jsme se před branku hostí. Nejprve David Hradil pálil ze slibné pozice vedle, ale pak to přišlo. David Hradil našel přihrávkou za obranu nabíhajícího Foresta, který ukázal obraně hostí záda a krásnou střelou o tyčky překonal brankáře Braníku. To nikdo nečekal. My jsme měli ještě několik příležitostí zvýšit náskok, ale naše akce často končily (správně) odpískaným ofsajdem. Ale i Braník se tlačil do zakončení. Po nastřelení Martina Švehlíka do obličeje, který se však snažil hrát dál, využil Braník našeho okenka v obraně a prostřelil Martina Pohůnka v brance. No a za pár minut šel Braník do vedení, když z přímého kopu se míč odrazil od naší zdi tak nešťastně, že skončili za zády Martina v brance. Do druhé půli jsme mohli ještě vyrovnat, ktdyž Tomáš Krutina dostal krásný míč za obranu a šel by sám na branku hostí, ale rozhodčí dost necitlivě odpískal poločas.

V přestávce nebylo klukům prakticky co vytknout, všichni hráli na hranici svých herních a fyzikých možností. Druhou půli začal lépe Braník, který nás připoutal k naší brance. Jenže jestli v první půlce chytal Martin výborně tak v druhé půli čaroval. To co pochytal, jsem dlouho neviděl. Pravda někdy nás zachránila i tyč, ale odvážnému štěstí přeje. A i my jsme byli odvážní. Naše útoky táhl hlavně Forest. Největší šanci měl, když odebral míč na půlce hřiště. Brankář Braníku proti němu vyběhl a Forest zkusil trefit prázdnou branku, bohužel střela šla vedle. Obdobně netrefil zařízení Martin Škurek, který zase sám před brankářem přestřelil. To Braník byl úspěšnější a po zmatku v naší obraně odskočil na 3:1. Další šance Braníku už zachytila naše obrana skvěle dirigovaná Tomášem Cranfordem. My jsme měli šance z rychlých brejků, ale úniky Martina Škurka nebo Lukáše Chaloupky zlikvidoval vysoký stoper hostí.

Kluci tak s favoritem prohráli, ale až nečekaně jej jej potrápili. Za svů výkon a přístup k zápasu si všichni zaslouží dnes obrovskou pochvalu a myslím že se mohou  těšit na pondělní trénink.

Branky Forest (Hradil)

Sestava: Pohůnek – Miky Heinzel, Pavolvič, Cranford, Švehlík M., Kadlec O., Škurek, Hradil, Řehoř, Mráček, Švehlík P., Chaloupka, Forest, Krutina