Zápas s Braníkem, tedy mužstvem z horních pater naší tabulky začali naši hráči výborně. Od začátku jsme hýřili aktivitou a zaslouženě jsme šli do vedení po krásné střele Pepy Švehlíka z 20 m do šibenice. Po chvíli jsme mohli vést o 2 goly, když Ondra dostal průnikovou přihrávku za obranu a postupoval sám na brankáře hostí. Udělal mu kličku a poslal míč do prázdné branky, bohužel v poslední chvíli jej z brankové čáry vykopl obránce hostí. Trošku smůla, ale to ještě nebylo nic proti tomu co se přihodilo po chvíli. Braník zahrával roh, míč se dostal k Pepovi na hranici vápna, kterému míč od jeho nohy se odrazil na ruku a rozhodčí nařídil pokutový kop. Nevěřil jsem svým očím. Nastřelená ruka od vlastní nohy se NEPÍSKÁ!!!!. Pravidla fotbalu, konkrétně článek 12 – zakázaná hra, pane rozhodčí, hovoří jasně, co je a není ruka. Navíc je zde i vysvětlující komentář: Aby při posuzování hry rukou v pokutovém území nedocházelo k závažným přehmatům doporučuje se, aby rozhodčí v případě, že má pochybnosti o tom, zda bránící nebo útočící hráč zahrál rukou skutečně „úmyslně“, rozhodl ve prospěch bránícího družstva

No penaltu rozhodčí i přes naše protesty neodvolal a soupeř srovnal na 1:1. Naši hráči byli viditelně rozhozeni a naopak Braník se dostal do hry. V této pasáži hry jsme také obdrželi branku, když po pravé straně postupoval útočník hostí Honza v brance jeho střelu výtečně vyrazil, ale odražený míč se dostal k nabíhajícímu hráči Braníku a ten uklidil míč do odkryté branky. Už se zdálo, že to kluky položí, ale naopak – naši žáčci makali a zaslouženě vyrovnali brankou Ondry, který se prosadil přes obranu hostí. 

O přestávce jsem kluky nabádal ať neřeší verdikty rozhodčího a že nám to třeba nějak vykompenzuje. A stalo se. Souboj Pavla Josefuse s útočníkem hostí tělo na tělo, menší hráč padá a rozhodčí píská další penaltu proti nám a svůj výrok doprovází slovy „tak tahle už byla určitě“. Více to komentovat asi nemá smysl. Braník i druhou penaltu proměnili a šel do vedení  3:2. Naši kluci však dnes nechtěli prohrát. Ondra Švara unikl po pravé straně a jeho solo skončilo na tyči branky Braníku. Další šanci měl Filip Pavlovič, David nebo Pepa. Už to vypadalo, že branka nepadne, ale s tím nesouhlasil Miky. Na půlící čáře si vzal míč, obešel 3 hráče hostí a hlavně překonal i brankáře a bylo vyrovnáno. Další branka už nepadla, takže remíza. Před zápasem bych to asi bral, ale vzhledem k průběhu utkání si troufám říci, že jsme si zasloužili vyhrát. Každopádně když si odmyslím výkon pána v černém, tak všichni ostatní aktéři z obou týmů předvedli velice kvalitní výkon a diváci viděli určitě zajímavý zápas.

Branky: Švehlík, Śefrna, Heinzel