Do zápasu s drujým Vltavínem jsme nastoupili oslabení o Davida, Honzu, Kvápu, Filipa T. a Maria. Slibovaná výpomoc z Klecan nedorazila, takže nás bylo 12 i s Aldou (ročník 2005).

Hned v úvodu začal soupeř potvrzovat svojí kvalitu a získal územní převahu. Vzadu jsme ale působili jistě a obrana řízena Filipem P. a Martinem Š. útoky zastavovala. I my jsme se ovšem snažili hrát fotbal a kombinovat. Ve středu zálohy výborně pracoval Pepa, který se zbytečně nezbavoval míče, ale snažil se něco vymyslet, což nám hodně pomáhalo. Poté, co jsme s velkým štěstím přestáli párminutový tlak Lokády, kdy zvonily tyče naší brány, dokázali jsme se dostat dopředu. Rychlý brejk vedl pravé straně Miky, který se dostal až do vápna a z úhlu střelou na zadní tyč překonal brankáře hostů. Po parádní akci jsme tedy vedli 1:0. Chvíli jsme tento nadějný výsledek drželi, ale pak nás soupeř dokázal skvěle rozebrat a srovnal. Kluci pořád hráli bojovně, nicméně zanedlouho jsme dostali další gól z podobné akce, z jaké padla vyrovnávací branka. Pak si Šíma nepohlídal náběh soupeře na pravé straně, který tak měl volnou cestu do šestnáctky a předložil útočníkovi míč do prázdné branky. 1:3. Tento stav už nebyl nic moc, ale stále jsme hráli dál. Bohužel těsně před poločasem jsme dostali ještě dva góly. Nejdřív středopolař Lokády překvapil Navroše nákopem asi z 35 metrů, což se nejspíš dalo chytat. Pak Pavel ve středu hřiště zbytečně odevzdal míč a hosté se tak dostali do přečíslení, které dokázali využít.

V druhém poločase už na nás začínala doléhat únava, i proto, že se v první půli zranil Šíma, takže už jsme na lavičce neměli nikoho. Za rozhodnutého stavu ale hráli kluci víc uvolněně, víc si dovolili. Svoji hru velmi zvedl Pavel ve středu hřiště. Často jsme se pouštěli do rychlých brejků, které táhli hlavně Miky, Tomáš, Pepa a Pavel. Před vápnem nám ale chyběla větší přesnost, naše průnikové přihrávky nikdy nenašly svého adresáta. V bráně nás tentokrát několikát podržel Navroš, který nakonec v druhém dějství inkasoval pouze jednou, a to z ofsajdu.

Výsledek 1:6 asi nevypadá úplně dobře, ale za předvedenou hru se stydět nemusíme. Kluci bojovali celý zápas, Ondra dohrával s nataženým svalem. Výborně hrál Matěj na pravém beku, Filip na stoperu…Pochvalu za odvedenou práci si asi zaslouží většina hráčů, vyzdvihnout je však třeba Aldu, který hrál skvěle, bojoval a nebál se něco vymyslet navzdory tomu, že je o čtyři roky mladší než ostatní.

Sestava: Navroš – Matěj, Martin Š., Filip P., Ondra – Šimon, Pepa, Pavel, Miky – Lukáš, Tomáš