První přípravný zápas v sezoně sehráli naši starší žáci v rámci soustředění. Za soupeře jsme měli Loko Vltavín, tedy tým hrající pražský přebor starších žáků. Kluci vstoupili do zápasu odvážně a hned v úvodní minutě jsme měli golovku, když po křídle unikl Honza a na malé vápno přihrál bráchovi Martinovi, který však míč netrefil přesně. Další šanci měl Petr Z. a po chvíli Honza a pak z druhé strany Petr V. Bohužel po neproměněných našich šancích a územní převaze přišel trest z rohového kopu. Nekrytý hráč Vltavínu hlavičkoval pod břevno přes bezmocného Míšu. Po 5 minutách přišla druhá branka Lokády opět po standardce z pravé strany a opět hlavou. Trochu jsme se báli, že dobře rozehraný zápas naši kluci zabalí, ale nestalo se tak. Kluci bojovali a dál se snažili využívat křídelních prostorů, kde zejména krajní záložníci – Petr V. a Petr Z. s důrazný Honzou v útoku dělali velké problémy obraně hostů. Zkorigování stavu přišlo po chvíli, když Honza dostal dobrou přihrávku za obranu Vltavínu a sám postupoval na brankáře hostí, kterého přehodil, ale jeho lob skončil na břevně. Naštěstí dobíhal Petr V. a ten už dopravil míč do branky hostí. Ale i soupeř zlobil a měl šance. Tu největší zlikvidoval Míša včasným vyběhnutím a reflexivním zákrokem. V závěru první půle se nám podařilo vyrovnat, když krásnou přihrávku dostal Petr Z. a sám před brankářem nezaváhal. Udělal mu kličku a do prázdné branky vyrovnal skore.

V druhé půli jsme šli do vedení, když z dobrých 20 metrů napřáhl Filip a jeho střela zaplula za brankáře Lokády. Když po chvíli jsme zvýšili na 4 : 2 brankou Petra V., tak to vypadalo na rozhodnutý zápas, ale soupeř zase snížil na rozdíl jedné branky a zase po rohovém kopu. Uklidnění přinesl až Honza, když si vzal na polovině míč a sám postupoval na brankáře Vltavínu, kterého si obhodil a pohodlně zavěsil. Více branek již nepadlo, ale i tak se hrál fotbal nahoru dolu se šancemi na obou stranách.

Celkově jsme viděli kvalitní zápas. Vltavín možná trošku podcenil Chabry a hrál s menším nasazením než naši hráči. Naši kluci naopak makali co to šlo. Zejména záložníci dnes odvedli výbornou práci a jezdili jako fretky. Co naběhal Petr V. nebo David je k neuvěření.  Obránci taky super. Stopeři Vasil se Šimonem odebírali míče klukům z Vltavínu a rozdávali je dál do hry. O kvalitě naší obrany svědčí nejlépe skutečnost, že jsme nedostali gol ze hry, ale jen ze standardek.  No a v útoku bylo těžké ubránit zejména Honzu, který fyzicky převyšoval obránce z Lokády a hrál s velkou chutí.