Naši starší žáci nastoupili ke svému prvnímu utkání v pražském přeboru. Vůbec jsme nevěděli co od této soutěže čekat, protože jsme jí v Chabrech vlastně nikdy nehráli. Věděli jsme jen, že to asi nebude nic lehkého a hlavně, že budeme asi nejmladším týmem v soutěži (máme jen 4 hráče ročniků 2000 a zbytek r. 2001). No a to hned první zápas potvrdil. Soupeř z Újezdu dorazil kompletně s ročníkem 2000 a jen jeden hráč r. 2001. Nicméně od začátku zápasu to nebylo znát naši kluci lépe kombinovali a důrazným atakováním soupeře jsme se dostávali k míči a do šancí. Největší měl David Václavík, který zachytil rozehrávku brankáře hostí, ale bohužel netrefil odkrytou branku. Po chvíli Martin Šk. vyzval ke skorování Tomáše K. který však mířil  těsně vedle. Pak jsme trošku ponechali iniciativu sopeři a to zejména díky tomu, že naši útočníci nepodrželi míč na polovině soupeře nebo se vystavovali do ofsajdů. Na druhou strana naše obrana fungovala spolehlivě a soupeře jsme v prnví půli prakticky k ničemu nepustili. 

Bohužel druhá půlka začala pro nás nešťastně. Hned v úvodu se za naší obranou zjevil po nevinné akci hráč hostů a skoroval. To byla studená sprcha, ale kluci zápas nezabalalili a dál hrál svoji hru. Soupeř v osobních soubojích byl možná lepší, ale my jsme naopak byli nebezpečnější při kombinacích. Jednu takovou akci rozjel Martin Šk. našel nabíhajícího Tomáše K. který se již podruhé nemýlil a mazácky překonal brankáře hostí. No a aby toho nebylo málo, tak po chvíli dokonal dílo zkázy David Hradil, který dostal ideální nahrávku od Tomáše C. a středem hřiště se dostal až před brankáře hostí a překonal jej. 

V zápase již branka nepadla i když šance byly na obou stranách. Naši hráči dohrávali na hranici svých možností a sebeobětování (Tomáš C. pata, Filip P. sval, Miky koleno a Tomáš K. – nastřelená hlava) – už jen za toto nasazení si kluci vítězství zasloužili. Nejvíce však těší, že kluci odehráli i po herní stránce výborné utkáín a to s kvalitním soupeřem. Hrál se důrazný, ale férový zápas z obou stran.

Branky: Tomáš K., David H.

Sestava: Martin P. – Pavel J. Filip P., Dominik Miky, David H., Kuba D., David L., Tomáš K., Filip T. Tomáš C., Tomáš K., Kuba K., Ondra, David Ř,, Martin Kv. Filip K., Pepa

Fotogalerie Martina Kvapila:

https://fotofotbal.rajce.idnes.cz/MU_Chabry_Ujezd_7.9.2014