Zimní ligu v Ďáblicích, kde startuje dohromady naše mužstvo starších a mladších žáků jsme zahájili vítězně. Naše vítězství se rodilo těžce. Do zápasu jsme jsme vstoupili s hráči ročníku 2001-2003, jen David Klapka byl ročník 2000. Kluci z Veltěže byli hodně namixovaní, ale přeci jen byl věkový průměr asi vyšší. Naši ze začátku soupeře asi trošku podcenili. Veltěž hned v 5. minutě po první střele na branku (do šibenice) šla do vedení. Chabry měly sice územní převahu, ale to bylo asi tak vše. Do vápna jsme se moc nedostávali, mimo dravého Ondry. Největší šanci měl Martin Kvapil, kterého však vychytal brankář. Opět se potvrdilo nedáš – dostaneš. Rychlý únik po křídle a hráč Veltěže byl sám před Martinem v brance, který jeho střelu ještě výborně kryl, ale dobíhající hráč Veltěže uklidil míč do naší branky. 2:0 pro Veltěž. Kluci naštěstí zápas nezabalili a dál se tlačili před branku Veltěže. Naši hru výborně režíroval Miky ve středu zálohy a posílal luxusní přihrávky na naše útočníky. Jednu takovou akci jsme v závěru poločasu využili. Miky postrčil míč na Davida Klapku, který posunul míč na Tomáš Krutinu a ten snížil na 1:2. Důležitá branku.

Druhou půlku už jsme byli jasně lepší. Soupeř neměl tolik hráčů na střídání a to se projevilo. Hra se odehrávala prakticky jen na půlce soupeře a ojedinělé míče za obranu likvidoval vysoce vysunutý Martin Pohůnek v brance. Dočkali jsme se i vyrovnání, když naši branku zařídil zase Tomáš Krutina po pěkné kombinaci. Vedení jsme se mohli dočkat z přímého kopu, ale Martin Švehlík z 20 metrů trefil jen tyčku, Naštěstí spravedlnost tentokrát zvítězila. Asi 3 minuty před koncem David Řehoř posunul míč na Ondru – ten našel ve vápně Lukáše Bohma a Luky střelou podél brankáře zajistil Chabrům vedení. Vítězství je fajn, ale více potěšila naše hra. Nato, že kluci prakticky spolu hráli na velkém hřišti poprvé (ml. a starší žáci), tak souhra klapala výborně. Pchvalu zaslouží zejména mladší hráči, kteří se výborně adaptovali na velké hřiště (třeba pro Maria Ševčeka to byla premiera, a souboje s 3 roky staršími hráči zvládal perfektně). .

Branky: Tomáš Krutina 2, Lukáš Bohm

Sestava: Pohůnek – Pavlovič, Kadlec, Švehlík, Josefus, Heinzel, Pepa Švehlík, Krutina, Ševček, Řehoř, Kvapil, Ondra, Bohm, Horáček, Klapka