Před zápasem s Vršovicemi jsme řešili, jak poskládat obranu. Ke zraněnému Pavlovičovi se přidal ještě Tůma a Heinzel, takže jsme v kabině před zápasem klukům sdělili nové posty. Dominik na stopera, Pavel na kraj a Dvořka na předstopera. Prostě nezůstal v defenzívě kámen na kameni. Kluci nás ale mile překvapili. Všichni na novýh postech zahráli na 100 %. Také zápas začal překvapivě naší mírnou územní převahou. Čekal jsem spíše tlak ze strany Vršovic, které dorazily s převahou hráčů ročníku 2000. Zejména brankář Vršovic budil náležitý respekt. Kluci ale do zápasu vstoupili výborně a oproti matnému výkonu z předchozího zápasu jsme se nestačili divit. Rozvaha a důraz v obraně, dobré míče ze zálohy a průniky v útoku. Bohužel žádnou extra šanci jsme si nevytvořili spíše tlak a střely okolo vápna. Naopak soupeř vstřelil gol přímo z rohového kopu, kdy překvapil našeho brankáře a možná i sám sebe. Nicméně stav 0:1 nás nerozházel a dál jsme bušili do dobře organizované obrany Vršovic. Největší šanci měl Forest, který po ideálním prostrčení od Martina Škurka šel sám na brankáře hostí, udělal mu kličku a sám před prázdnou bránou byl sražen. Jasná penalta, ale sudí ji nezapískal Na druhou stranu je třeba říci, že pár minut předtím mohl písknout také desítku proti nám, byť ne tak v jasné situaci. Další šance Davida Hradila nebo Tomáše jsme již nevyužily. Nás naopak podržel Martin v brance po samostaném úniku útočníka Vršovic.

Druhá půle začala tlakem Vršovic, který jsme však s vypětím všech sil a několika rohů přečkali. No a pak přišly naše šance. Forest šel z úhlu na brankáře Vršovic, ale místo nahrávky na Tomáše Krutinu volil samostatné zakončení a bohužel ho brankář vychytal. Pak Martin Šk. z úhlu střílel levačkou do prázdné branky, ale z brankové čáry to obránce hostí vykopnul ve skluzu na roh. Stejně jako šance Filipa Kuldy, který šel sám na brankáře Vršovic, ale neprostřelil. Prostě dnes byla branka Vršovic zakletá a když se gol nedá, nelze vyhrát. Ale jako poražený jsem si také nepřipadal. Remíza by byla asi spravedlivá, ale chybělo trošku štěstíčka.

Kluci dnes se za svůj výkon nemusí stydět a myslím, že to každý musel ocenit. Jestli takhle budeme hrát dál a vrátí se nám do sestavy marodi, tak sehrajeme ještě určitě zajímavé zápasy. 

Sestava: Pohůnek – Josefus, Dominik, Cranford, Dvořák, Hradil, Škurek, Forest, Krutina, Václavík, Pepa, Řehoř, Kulda, Karban, Kvapil.