První zápas v pražském přeboru zvládli naši žáčci výborně. Úspěšný tým z minule sezony doznal určitých změn. Odešli hráči ročníku 2000 a naopak přišla mladá krev z ročníku 2002 a k tomu ještě Bobo z Bohnic a Ondra z Ďáblic. Hru našeho týmu tvořil v minule sezoně M. Škurek, který však aktuálně hostuje v Admiře z důvodu nemožnosti střídavého startu, stejně jako Luky Bohm, proto byla hra našeho týmu velkou neznámou. Spoustu postů jsme také museli vyměnit.

Zbraslav na nás doslova vlétla – již v první minutě musel vytáhnout střelu pod břevno s dobrých 30 metrů náš brankář Honza Navrátil a v zápětí bylo třeba řešit další závary kolem naší branky (mimochodem Hozík chytal svůj teprve druhý zápas na velkou branku). Chabry ale brzy hru vyrovnaly a dostávaly se do šancí. První velkou šanci proměnil Matěj Horáček, který zužitkoval centr Pepy Švehlíka a poslal míč k tyči hostujícího týmu. Jenže Zbraslav z brejku vyrovnala. Chabry daly po výborně zahraném přímáku od P. Josefuse taky branku, která však pro ofsajd nemohla být uznána. Pak měl  vedení na kopače Miky, Tomáš a Ondra ale kluci furt něco vymýšleli. Naštěstí pak naši střeleckou nemohoucnost proměnil Ondra v branku. Ondra mohl dát v závěru první půle ještě jednu,ae trefil břevno. Stejně tak se mohl stát slavným náš nejmenší hráč Honzík Hreus, který se dostal do dvou výborných střeleckých přiležitostí

Druhou půlku jsme začali moc profesorsky a zaslouženě jsme se dostali pod tlak hostů, z kterého se Zbraslavi podařilo vytěžit i vyrovávací branku. Naši kluci se však dali dohromady a skorovali po úniku Šímy, který naservíroval míč Ondrovi na malé vápno a ten poslal Chabry do vedení. Definitivní tečku dal Tomáš Krutina, který přetavil svůj velmi dobrý výkon v rozdílovou branku. 

Úvodní zápas jsme tedy zvládli a více než výsledek mě těší předvedená hra celého týmu. Ne že by byla bez chyb (ty si řekneme na treninku). Každopádně dnes by bylo nefer někoho speciálně chválit, protože jsme zvítězili jako tým a všichni kluci odehráli výborný zápas.

Branky: Švara 2, Horáček, Krutina