Naši starší žáci nastoupili k přípravnému zápasu s mužstvem Ďáblic. Toto mužstvo jsme sice v mistrovské soutěži jasně porazili a to asi naše hráče vedlo k domění, že se soupeř porazí sám. Ale Ďáblice nastoupili zjevně posíleny a hlavně koncentrovaněji do zápasu. Nám chyběl jen Vasyl. Bohužel naši hráči od počátku zápasu hráli dost ležérně a soupeři ponechávali dost prostoru. Hrálo se na menším hřišti, které nám nevyhovuje, ale na to se nelze vymlouvat. Hřiště bylo stejné pro obě mužstva. První šanci měli Ďáblice z přímého kopu, ale naše obrana to vyřešila. My jsme kontrovali únikem Honzy, ale jeho střela skončila nad brankou domácích. A pak se již diváci dočkali branky, která padla z rohového kopu. Náš brankář míč podběhl a nikým neatakovaný a bráněný hráč Ďáblic v klidu poslal míč hlavou do branky. Poslední dobou dostáváme dost laciných golů z rohů a naše obrana by měla být důraznější. Zbytek poločasu to byla z naší strany spíše kopaná, než fotbal. Nedařila se nám kombinac a branku domácích jsme prakticky neohrozili.

Druhá půle začala z naší strany stejně špatně jako první. Naše kombinace končily na hranici pokutového území Ďáblic a naopak šance soupeře byly daleko nebezpečnější. Nebylo tedy divu, když Ďáblice přidaly  z rychlého protiútoku druhou branku a zdálo se být rozhodnuto. Naštěstí Chabrům se brzy podařilo snížit hlavičkou Honzy z rohového kopu od P. Kloučka. Tato brank nás dostala do zápasu. Šance byly na obou stranách a hra už byla i z naší strany ke koukání. 2 minuty před koncem jsme se dočkali vyrovnání, když po pravé straně si krásně naběhl Petr Valenta na míč ze středu zálohy (David H.) a prostřelil brankáře Ďáblic. Výsledek 2:2 je pro nás s ohledem na průběh celého zápasu více než přijatelný. Doufejme, že kluci si uvědomí, že hrát se musí od první minuty a ne až když se prohrává o dvě branky.

Branky: Honza, Petr V.

Sestava: Míša – Šimon, Dominik, Filip L., Filip P., Stefan P., Tomáš, David H., Honza, Jáchym, Petr K, Petr V.