Fotbalisté Dolních Chaber mají po dvou kolech I. A třídy nejlepší útok v pražských soutěžích. Tým dokázal nastřílet už 15 gólů! Velmi výrazně k tomu přispěla víkendová kanonáda, kdy Chabry doma znemožnily Šeberov málokdy vídaným poměrem 14:3! „Našim klukům se opravdu dařilo. Na co sáhli, to se jim povedlo. Byla radost se na ně dívat,“ hodnotil rekordní výhru trenér Milan Baloun.

Jaký je to pocit, mít nejlepší útok v Praze?
(Usmívá se) Musíme stát nohama na zemi, protože Šeberov nepatřil mezi nejsilnější soupeře. Vymlouvali se, že mají čtyři hráče na dovolené, ale já tohle moc neberu. My se taky nikdy nevymlouvali, když nám někdo chyběl. Prostě k nám přijeli v jedenácti a dostali čtrnáct gólů.

Takový zápas se asi dobře koučuje, ne?
To víte, že jo. Rozhodně o dost lépe než týden předtím, kdy na nás nastoupil opravdu kvalitní soupeř (Dolní Chabry prohrály s Třeboradicemi 1:2). Tam hráli mladí a běhaví kluci, kteří byli velmi dobře vybavení po technické stránce, navíc se na známá jména v naší sestavě chtěli vytáhnout.

Ve vaší sestavě se objevuje Vízek, Šmicer, Berger, Hašek, či Jiří Rosický. To je na I. A třídu obrovská síla. Myslíte, že budete i nadále takhle produktivní?
Budeme chtít i nadále dávat hodně gólů a využít kvalit všech hráčů, které jste jmenoval. Ale zároveň pro nás platí, že góly nechceme dostávat. I na téhle úrovni musíte myslet na zajištěnou obranu.

Překvapilo mě, že vám byl Šeberov schopný dát tři góly. To nebývá obvyklé, že tým, který tolik inkasuje, najde síly, aby také sám skóroval, navíc třikrát.
To bylo způsobené tou naší euforií směrem dopředu. Kluci chtěli dát logicky co nejvíc gólů, když to měli takhle perfektně rozjeté, a pak trochu zapomínali bránit.

Můžete vůbec po hráčích, o kterých byla řeč, chtít, aby bránili?
Můžu! Bránit musí všichni. Je sice hezké, když dáme pět gólů, ale když jich šest dostaneme, bylo by to špatně. Ty tři inkasované branky pramenily také z toho, že nehrál jeden z našich nejlepších obránců Jindra Pěnek, který měl z rodinných důvodů volno. Myslím, že v dalších zápasech nám někdo bude dávat tři góly těžko.

Vypadá to, že se do Chaber naučili chodit diváci. Na Šeberov jich přišly tři stovky. Co vy na to?
Na první zápas s Patrikem Bergerem přišlo 500 diváků, teď jich bylo 300. A to ještě hrajeme v sobotu odpoledne, kdy jsou lidé na víkend pryč. Pokud bychom nastupovali v neděli odpoledne, asi by jich přišlo ještě víc. Takové návštěvy nechodí ani v divizi a moc nás to těší. Ono taky sledovat v akci Patrika a Šmícu, to je lahoda. Tenhle náš tandem ještě doplňuje Láďa Vízek, Ivan Hašek a Jirka Rosický. Láďa Vízek po zápase říkal, že kdyby proti Šeberovu hrál Ivan Hašek, dal by šest gólů a já si myslím, že je to pravda.

Budete mít s touhle sestavou letos větší ambice, třeba postupové?
Určitě ne. Jsou tady kluci, kteří si chodí zahrát fotbal pro potěšení, přebor je o něčem jiném, to bychom se museli posílit, víc trénovat. Myslím, že už takhle jsou Dolní Chabry dost zviditelněné. Jen je škoda, že se do fotbalu moc nehrne místní městská část, možná by nějaká podpora byla v tuhle chvíli na místě. Přeci jen, taková jména, co máme v sestavě my, asi žádný jiný amatérský tým v Česku nemá.

Když vás neláká vyšší soutěž, čeho tedy chcete v Chabrech dosáhnout?
Kromě Patrika Bergera jsme se posílili o Honzu Bauera, který kopal v béčku Slavie, ale má nějaké problémy s kolenem, takže je u nás. V minulé sezoně jsme chtěli být do sedmého místa, a i když jsme se trochu trápili, na konci jsme do toho šlápli a skončili šestí. Teď jsem dal cíl do pátého místa, což bychom mohli úplně v pohodě splnit. Doufám, že se nám to povede ještě malinko vylepšit, třeba na čtvrtý stupínek.

A co když vaše hvězdy budou některé zápasy kvůli svým povinnostem vynechávat?
Třeba teď asi nebude Ivan Hašek ani Šmíca, kterým začíná příprava kvalifikační zápas s Litvou. Máme tady ale mladé kluky, kteří se budou snažit je zaskočit. Patrik Berger bydlí kousek od hřiště, ten by měl chodit pravidelně. Myslím, že má dostatečnou autoritu, aby udržel v týmu morálku, abychom pořád předváděli atraktivní fotbal.

Vaše pozice je ale výrazně ztížená tím, že se proti vám chtějí soupeři vytáhnout, ne?
Samozřejmě. Trénoval jsem mladší dorost ve Spartě a kamkoliv jsme přijeli, ať to bylo Brno, Ostrava, Jihlava nebo České Budějovice, všude se na Spartu chtěli vytáhnout, což se jim i kolikrát podařilo. Jejich výkony šly nahoru jen tím, že tam byla Sparta. U Chaber je to teď něco obdobného.

To abyste víc trénovali. Chodí vůbec vaše hvězdy trénovat?
Patrik se Šmícou se snaží chodit jednou týdně. Láďa Vízek má i jiné aktivity jako je golf nebo tenis, ten se z tréninků omlouvá. Ale v jeho letech už ho nemůžete honit po hřišti, znám to. Je mi stejně a při vší úctě: když si zahraju tenis nebo fotbal, tak mě druhý den bolí celé tělo. Láďa Vízek má ale v mančaftu pevné místo, v 55 letech chce hrát, je velkou osobností a tahounem. Je to známý srandista, dodává tady tomu atmosféru. Díky němu přišel vlastně Šmíca, pak zase jeho velký kamarád Patrik Berger. Jsou rádi, že si spolu můžou zahrát, chtějí si na fotbale udělat krásný den, žádné další ambice už nemají. I když Láďa Vízek říká, že jako jediný chce postoupit do přeboru, ale samozřejmě to nemyslí vážně.

Plánujete do budoucnosti i nějaká další známá fotbalová jména?
Kluci mají ve fotbalovém světě široký okruh přátel, když se s někým domluví, tak se můžeme posílit i o další známá jména, proč ne? Nedávno třeba oslovili Radka Bejbla, ale ten už fotbal hrát nechce. Leda nějaké srandamače, ale nic pravidelného. Teď se žádný přestup nechystá.