O víkendu se zúčastnili naši starší žáci mezinárodního turnaje v Satalicích. Ve své kategorii (r. 1998 a ml.) jsme měli ve skupině Tempo r. 1999 a italský tým Junior Calcio Acireale (Sicílie). První zápas jsme hráli právě proti Italům. Všichni hráči soupeře byli ročník 1998, my jsme měli z tohoto ročníku jen Sašu, Petra Z. a Ivana, zbytek hráče r. 1999 a dva 2000 (David Hradil a Tomáš Cr.). Soupeř nás hned od začátku zatlačil do defenzívy důraznou hrou a tvrdým presingem. Zaslouženě šel do vedení, když střelou bod břevno zaskočil Míšu v brance. Pak jsme vyrovnali hru a měli jsme i šance. Ivan sám před brankářem pálil těsně vedle, stejně jako Saša. Soupeř však byl lepší a přidal další 2 branky, a to ještě Míša minimálně 2 -3 goly chytil. My jsme stačili jen skorigovat, po úniku Honzy dal branku Ivan.

Druhý zápas turnaje jsme sehráli proti Tempu r. 1999, které by mělo hrát příští rok českou ligu ve své kategorii. Hned v úvodu se nám sice zranil Saša, ale kluky to nerozhodilo a hráli výborně. Soupeře jsme přehráli rozdílem třídy a zaslouženě zvítězili. Vzhledem k tomu, že naši kluci byli stejně staří, jako Tempo, je vidět, že bychom se neztratili ani ve vyšší soutěži.

V neděli nás tedy čekalo finále – zase proti týmu z Acireale. Museli jsme se obejít bez Saši. Tentokrát už jsme věděli, co nás čeká, a byli jsme na soupeře připraveni. I tak ale šli Italové do vedení. Kluci však už byli důraznější v soubojích a bylo pro Italy těžší jim sebrat míč. Zaslouženého vyrovnání jsme se dočkali ještě v první půli, když se krásně trefil Petr Klouček z přímého kopu. Pak jsme měli několik šancí – Jáchym, Ivan, Petr Závitkovský. Soupeř nás zastavoval jen za cenu nedovolených zákroků, ale míč do branky jsme nedostali. Ve chvílích našeho tlaku, však udeřil soupeř, když využil našeho otálení s odkopem na hranici vápna a prostřelil Míšu. Kluci však bojovali dál, ale soupeř byl přeci jen  fyzicky vyspělejší a nám už trošku docházely síly. Acireale dalo další branku. Kluci ale bojovali až do konce. Nakoplo je několik likvidačních a hlavně zbytečných zákroků Italů, za které dostali jen 2 žluté karty. Do konce zápasu jsme hráli spíše na půlce Italů, ale branku jsme již nedali. I tak jsme podali výborný výkon. I trenéři z jiných věkových kategorií, kteří hráli své zápasy po nás ocenili náš výkon a divili se odkud máme v Chabrech takové hráče a co hrajeme za soutěž. To je asi největší uznání. Za svůj výkon dostali ještě kluci pohár jako v lize mistrů a medaile větší než na olympiádě. Kluci super!