Ahoj sportovci, tak ty ambice se nakonec vyplnily. Jaké? Dva týmy na stupních vítězů v Třeboradické zimní lize o pohár starosty Městské Části Čakovice. Což po odehrání základních skupin nebyl zrovna lehký úkol – v konkurenci dvanácti týmů. Vzpomeňte na minulý rok, kdy jsme celkově skončili na 3. a 5. místě a pohár pro vítěze si odvážela Viktorka Žižkov r. 04.

To je ovšem historie. Tuto sobotu si to již kluci nenechali protéct mezi prsty. Již v prvním zápase o třetí místo s Běchovickými Sršni se ukázalo bojové srdíčko každého z nás. Nejen že kluci bojovali často s o hlavu většími chasníky soupeře, ale jako první jsme bohužel inkasovali branku po pěkné kombinaci soupeře. Jenže tým BABIČEK má jednu důležitou vlastnost. Bojovnost a chuť se poprat o vítězství. Dobře – srovnávali jsme skóre s notnou dávkou štěstí z trestného kopu. Ale z naučeného kopu, a to je třeba tu říci. Takže pokud to provedeme tak jak máme, štěstíčko se k nám neotočí zády. Naopak nám šlo naproti. Druhou vítěznou branku jsme vstřelili v polovině druhého poločasu po geniální přihrávce Jonáše Mikoty. Mám pocit, že přišla z první, a o to si ji ceníme více. Jony, ta teda byla. Jen tak dál!!! Ještě jsme se něco zapotili, než rozhodčí odpískal konec a bylo vymalováno. Zasloužený třetí flek je doma! Gratulujeme!!!

A šlo se na očekávané finále týmu STARCŮ. Utkání o zlato započalo ne zrovna dle našich představ. Po chybě jsme inkasovali branku na 0 : 1. Ovšem co se posléze začalo na hřišti dít mi každý, kdo byl, potvrdí. Za prvé příkladná bojovnost, přesné přihrávky a slušné procento držení balónu pro naše barvy. Naučené autové vhazování střídaly dobře zahrané rohové kopy. No co vám máme povídat, vstřelili jsme soupeři z Ďáblic za zbývajících 50 minut sedm krásných branek a kluci svým výkonem nenechali nikoho na pochybách, kdo si letos z Třeboradic odveze pohár pro vítěze a na rok si ještě přivlastní putovní pohár této soutěže. Ke zlatým a bronzovým medailím, jsme si také odvezli individuální cenu pro nejlepšího hráče soutěže, kterou získal Aleš Chaloupka. Gratulujeme! Sklidili jsme zasloužené ovace a chválu pořadatele a také od patrona ligy. Poháry a medaile nám přišel předat přímo starosta Městské Části Čakovice pan ing. Lochman. Děkujeme . Určitě si to užili naši fanoušci i rodiče. Byl to úžasný okamžik našich mladých fotbalistů, za kterým se skrývá spousta hodin a tréninkových jednotek na hřišti za každého počasí. Jednoznačně zasloužený úspěch ! Jen tak dál !!!

L + J + D