V sobotu 8.9.2018 si kluci ročníků 2006/2007 poprvé zahráli mistrovský zápas 7 + 1 v 1.A třídě. Stalo se tak díky úspěšnému působení předchozího týmu mladších žáků v nižší soutěži a jejich postupu. Nastoupili jsme ve složení: Jonáš M, Jenda K., Kryštof M., Míša M., Míša Š., Pavel F., Vítek K., Vašek H., Vasyl Y. a Ondra B. Dva hráči na střídání se ukázalo jako optimální řešení. Kluci hráli v tempu, měli dobrý pohyb s kvalitní mezihrou. V utkání jsme měli územní převahu a vypracovali si řadu šancí. Naši rychlí útočníci se dostávali do brejků, ale kvůli nepovedenému zakončování byl zápas výsledkově celou dobu otevřený.

Jediným stinným okamžikem byla situace na konci prvního poločasu, kdy náhradní rozhodčí uznal vyrovnávací gól domácích ze situace, kterou jsme my, jako trenéři stojící na lajně, považovali za ofsajdovou. Poté vzplály emoce a náhradní rozhodčí nabídl svou funkci k dispozici. Toho jsme využili a druhou polovinu zápasu odpískal Dan M. Bohužel první poločas pro nás nekončil dobře, kluci byli psychicky dole. Důsledkem bylo i to, že po rozehrání míče po tomto gólu jsme si dali ještě vlastní gól, což si Jonáš vyčítal a nesl to velmi těžce.

Poločasové přestávka pomohla k uklidnění. Řekli jsme si, že hrajeme lépe a máme převahu, a když se budeme soustředit na fotbal a hrát naplno až do konce, výsledek se dostaví. A to se také stalo. Kluci bojovali a hráli jako tým. Všichni kluci ukázali výbornou morálku a tím nám udělali největší radost. Vítězové se rodí z těžkých bitev a dnes si kluci výhru opravdu zasloužili.

Musíme ocenit také soupeře, který dobře kombinoval. Utkání se hrálo bojovně, přitom čistě s minimem faulů, což je třeba také ocenit. Když se zlepšíme v proměňování šancí, budeme takové zápasy příště zvládat ve větším klidu.

Góly: 1x Jenda K., Míša M., Vašek H.