V neděli jsme na umělé trávě sehráli zápas s hráči Tempa. Naším soupeřem byli hráči ročníku 2006, z nichž většina nastupuje pravidelně v České žákovské lize. Herní kvalita i fyzická vyspělost byla tedy jednoznačně na straně Tempa. Naši kluci šli sice do zápasu s odhodláním, ale to tentokrát bylo málo. Prvních patnáct minut nám Tempo připravilo zdarma kolotoč, jak na Matějské pouti. Jehož výsledkem byly 3 inkasované branky a hra odehrávající se převážně na naší polovině. V druhé části první půlky jsme hru vyrovnali a branka Pavla Falešníka, nás vrátila do zápasu.

Do druhé půlky jsme šli s tím, že se pokusíme přidat ještě nějakou branku. Paradoxně jsme odehráli lepší 2. poločas, ale inkasovali jsme 5 branek. Soupeř dokázal potrestat všechna naše zaváhání nebo pozdní návrat záložníků. My jsme naopak nepřetavili v branku ani ty největší šance (nastřelená tyč, 3x sami na brankáře apod) a když už jsme branku dali po hezké kombinaci Jonáš – Míša – Jonáš, tak byl z toho ofsajd. Postupně nám docházeli síly i hráči na střídání, takže závěr zápasu už se jen dohrával.

Nicméně kluci zápas odmakali a v šatně jsem jim za výkon poděkoval. Takových zápasů bychom potřebovali hrát více, aby si kluci zvykli více hrát ve vyšším tempu a se soupeřem, které jejich individuální zaváhání ihned potrestá. Zápas nám taky ukázal ty chyby, které v jiném zápase se tolik neprojeví (kondice, nevracení se s hráči, nedržení si svého prostoru apod.). Výborně zachytal Jonáš i Pepa. V poli mile překvapil výkon Jonáše ve středu zálohy, poté co nahradil zcela vyčerpaného Míšu M. a Vaška H. Z této prohry se můžeme jen poučit a těšit se jak zvládneme další zápas s Modřany. Tempo vyhrálo zcela zaslouženě.

Branky: Pavel

Sestava: Jonáš/Pepa – Miša Š., Míša M., Vašek, Lukáš, Kryštof M., Vítek K., Kuba M., Pavel