Ahoj sportovci, minulý víkend jsme se opět snažili kluky řádně prohnat a unavit. V sobotu jsme měli ráno dva týmy v turnajové halové zimní lize Balkap, také jsme pomohli v zimní lize na Meteoru. To hlavní nás ovšem čekalo po obědě. Přátelské utkání v profilu 10 + 1 na FA Praha. Řádně unaveni jsme si zahráli proti klukům ročníku 03/04. Šlo nám o vyzkoušení pro kluky velkého hřiště a vlastně toho k čemu pomalu směřujeme. Vždyť již od podzimu nám to začne. A bude to stejná písnička i do budoucna. Žádná překopávaná, ale řádně rozehrát a kombinací se posunovat prostorem k soupeřovo brance. I s kluky o hlavu vyššími se nám to párkrát povedlo. Ovšem za vyučenou jsme tedy dostali, to ne že ne. Pouze první třetinu jsme drželi krok, a pak už to bylo o morálce a chtění. Zkoušet to ovšem musíme dál, ráno jsme si sice upevnili vedoucí pozice v okruhu Balkap a oba týmy odvedly své, ale budoucnost je jasná. Máme na čem pracovat.

Tuto sobotu kluci horko těžko porazili Březiněves 5 : 4. Nedařilo se podržet balón a tlačili jsme bez gólového efektu což se nám málem vymstilo. Celé drama odstartovali naši ostrostřelci. Dobře pětkrát jsme při zakončení trefili gólmana. Obrana se často stahovala nesmyslně na jednoho soupeře s balónem a nabíhající soupeři to pak měli sami před brankou ložené. Jak jsme skórovali soupeř hned dorovnával. Nervózní výkon uklidnil náš nejmladší borec ročník 08 Vasyl Yvanickii, druhou svou brankou. Ač jsme ke konci odskočili o dvě branky Břízka opět vstřelila laciný kontaktní gól. V tomto utkání nám především nefungovaly hlavy, pozor na to hoši.

Tento víkend jsme také rozehráli malou venkovní zimní ligu v profilu 7 + 1 v Sedlčanech. Tu jsme doplnili především pro kluky z ročníku 04. A tentokrát se jí tři hráči 04-ek dokonce zúčastnili. To je dobrý začátek, jelikož na Chabrech jsou po sobě jdoucí ročníky na sobě závislé a pokud by nedržely spolu tak nevím, nevím. V Sedlčanech jsme si po dlouhé době kopli na sněhu a některé kluky to i trochu více bavilo. Někdy je třeba se s fotbalem i trochu vyblbnout. Z opakovat si to ovšem již nechceme, a pokud by příště nasněžilo, tak to odvoláme. Plusy jsou určitě bojovnost a posilování morálky, ale mínusy jako stále mokré nohy a možnost zranění jsou převažující. Nějakým zázrakem se nám i přes ten nečas podařilo toto kolo vyhrát, a to i se skutečností, že jsme si půjčovali gólmany od soupeřů. A to je jen potvrzením, že i v této, pro nás nové soutěži, se opět sešla výborná parta. Děkujeme soupeřům a pořadateli Luďkovi Balonovi a těšíme se na další akce.

L Chaloupka