hodnocení mužstva – „3,5“

Góly : Bárta

Sestava + hodnocení:

Brána: PFEFERLE – 1 – výborný výkon, kterému se snad přiblížili pouze dva naši hráči a to v bojovnosti a nasazení. Žádná střela nebyla pro něj ztracená. Chytil penaltu. Pochytal velké množství samostatných nájezdů. Jeho výkon nemůže snížit ani počet vstřelených branek. Pokud by nepodal takovýto výkon, odcházíme s dvacítkou.

Obrana: ŠTERCL – 2,5 – strašně dlouhou dobu mu trvalo než se rozehrál. Bylo vidět, že chybí kondice a rozehranost. Velké množství nepřesných přihrávek. Přihrávky do středu hřiště, před naše pokutové území, to nelze. BÁRTA – 2 – hlavně v první polovině zápasu se projevila stálá chyba na kterou je upozorňován. Sólo z obrany, ztráta míče a následně jde volně, namísto aby šel míč zpět vybojovat. Z toho vyplývalo zcela zbytečné přečíslení obrany. Jako poslední obránce si takto nemůže počínat. Druhý poločas zcela o něčem jiném. Pochvala za výstavní gól. SVÁROVSKÝ – 1,5 –  ukázal jak velký je bojovník, kdy zápas a hru pro mužstvo nevzdává za jakéhokoliv stavu. Dřel až do konce. Na co je potřeba dávat pozor to je odskok míče a zbytečná zbrklost v rozehrávce. NEKOLA – 2,5 – dobrý výkon. Takový, jaký jsme od něho čekali. Do doby než mu docházely síly, dokázal pokývat své hráče. Potom se projevily nedostatky v odhadu odskoku míče, koordinace pohybu a rychlosti. Jinak ale rozhodně nezklamal.

Záloha: NESVADBA – 3,5 – Bolavá pata. Ač měl snahu nastoupit za každou cenu, nešlo mu pořádně se pohybovat. Navíc ještě při rozcvičení zraněn. Za takovéhoto stavu se hrát nedalo. ŠTĚPÁNSKÝ – 1,5 – Druhý z hráčů v poli, který ukázal jak se musí bojovat za jakéhokoliv stavu. Bez jakýchkoliv řečí, hrál, jezdil, dřel.  KOLÁŘ – 2 – velice pěkný a bojovný výkon. V některých fázích z jeho hry byla cítit marnost a beznaděj. Často uprostřed hřiště zůstával sám a to je zmar. HORSKÝ – 3 – bojoval, snažil se, ale byla znát jeho nerozehranost.

Útok: ŠROUBEK – 5 – absolutně nesportovní chování. Po dvou, podle jeho názoru zbytečných akcí to zabalil a mužstvu svým přístupem škodil. ŠPATNÉ, ŠPATNÉ a ještě jednou ŠPATNÉ. Domnívali jsme se, že na hřišti bude jako „motorová myš“ a namísto toho to v podstatě od začátku zabalil. Slabošský, zbabělý, nesportovní přístup. Takovéto poškození mužstva jsem ještě nezažil.

ZÁVĚR: Ano, máme za sebou první mistrovské utkání s velmi těžkým soupeřem. Porážka bolí, ale neprohráli to hráči na hřišti. NE. Prohráli to ti z hráčů, kteří nepřišli, neomluvili se. Proto jsme mohli nastoupit pouze v deseti. Nebo v devíti, se zraněným Vláďou. Následně, absolutně nepochopitelně, přestal hrát Mirek Šroubek a proti takovému soupeři, který proti nám včera nastoupil, se dá hrát v osmi velice těžce. Musím pochválit všechny hráče za bojovnost, ale dostali jsme „facku“ v ukázce, jak bojuje a hraje mužstvo jako kolektiv. Nejedná se pouze o horu, ale jak se na hřišti povzbuzuje, v přístupu bojovat o každý míč. Absolutně nic nevypustit. V kázni před zápasem a v jeho průběhu. To, že můžeme hrát s kýmkoliv se ukázalo po doplnění mužstva na jedenáct. Třeba prohrajeme, ale se ctí. Včera, v průběhu celého zápasu, drželi čest mužstva pouze tři hráči – PFEFERLE, SVÁROVSKÝ a ŠTĚPÁNSKÝ.

Když jsme se s Honzou Kolářem rozhodli do toho jít, každého z hráčů jsme upozorňovali, že je bezpodmínečná kázeň v docházce na tréninky a především na zápasy. Že se nemůže stát, aby nás v této soutěži přišlo pouze devět nebo deset hráčů. A co se nestalo? První mistrovský zápas a my v deseti jsme museli nastoupit i s „marodem“. Je to nefér vůči nám, ale hlavně vůči spoluhráčům.

Více zde: https://www.skchabry.cz/news/dorost-12-09-2010-sk-dablice-sk-dolni-chabry-10-1-8-1-1/