Na zápas s Unionem jsme zvládli stabilizovat naše počty, takže se nemusel opakovat hrozivý scénář z Bohnic. Tradiční výpomoc od starších žáků byla doplněna novými akvizicemi Honzou Vondráčkem a Filipem Jirákem. Do sestavy se taky vrátili Švehlíci a  Navroš, a tak jsme před výkopem vyhlíželi první podzimní body.

Zápas byl od začátku celkem vyrovnaný, mírnější převahu měli hosté. Nám dělal velké problémy mokrý terén, a jen málo přihrávek našlo svého adresáta. Problémem byl hlavně střed hřiště, kde kralovali hosté, navzdory tomu, že jsme tam nastoupili se třemi hráči. Na první velkou šanci se čekalo do 20. minuty, kdy se útočník Strašnic dostal u rohu vápna k odraženému balónu a vyslal tvrdou ránu mířící do rohu naší branky. Navroš se ale vytasil s výborným zákrokem a odmítl otevření skóre. I my jsme dokázali zahrozit, ve finální fázi nám ale scházela kvalita. Filip K. nedokázal z pravé strany odcentrovat do vápna, kde jsme byli v přečíslení dva na jednoho, pak si Pepa nezařval při standardce a připravil se tak o gólovku. Za to pak přišel dvojitý trest. Ve 30. minutě jsme opět nedokázali ubránit rohový kop a útočník Unionu z dorážky v klidu uklidil míč do sítě. A jen o dvě minuty později jsme inkasovali znovu po křižné střele po zemi z rohu vápna. To už to s námi vypadalo bledě, ale jiskru naděje vykřesal před poločasem Tomáš, který si naběhl za parádní balón za obranu a překonal brankáře. Po poločase byl tedy stav 1:2.

Obraz hry druhého poločasu byl dosti podobný hře první půle. Střídaly se pasáže, v nichž se převaha přelévala ze strany na stranu. Soupeř ze svého tlaku ale narozdíl od nás dokázal pořádně zahrozit. Po dalekonosné střele z levé strany nás zachránilo břevno, jindy jsme si museli pomoct taktickým faulem. V polovině druhého dějství jsme hru stáhli na tři beky a hráli tak v rozestavení 3-5-2, ani to nám však kýžený úspěch nepřineslo. Až v posledních minutách, když jsme soupeři sportovně vraceli míč,  vznikla zajímavá situace. Filip K. totiž nepochopil náš záměr, a tak ukořistil dlouhý balón a utíkal sám na bránu, dokud ho brankář hostí nesetřelil ve vápně. Následovala červená karta a penalta. Tu jsme však samozřejmě úmyslně kopli vedle, což byla jedna z posledních akcí zápasu. Nic dalšího se nestalo a konečné skóre bylo tedy 1:2.

Sice znovu bez bodu, ale předvedená hra už byla o mnoho lepší. Hlavně ve druhém poločase se nám poměrně dařila kombinace, vyloženou šanci jsme si ovšem nevytvořili. Pozitivní zprávou může být zapracování nových kluků. Mára si na levém beku počínal velice dobře a správně se zapojoval i do hry dopředu. Honza zase předvedl svůj bojovný, zarputilý výkon, čímž byl velmi platným hráčem. Alex s Filipem J. zatím sbírají zkušenosti, ale ani oni se na hřišti neztratili a odevzdali maximum. To ale platí o celém týmu. Dnes si všichni sáhli na dno, což bylo vidět a bylo by fajn přenést to do dalších zápasů.

Sestava: Navroš – Mára, Bořek, Filip P., Kvápa – Honza, Tomáš, Pepa, Martin, Miky – Filip K.