Do zápasu s našimi sousedy v tabulce jsme jako tradičně nastupovali s osekanou sestavou. Chyběli Martin K, Navroš, Miky a nedočkali jsme se ani pomoci z Klecan, kteří ve stejný čas oslavili zisk titulu.

Na začátku byla hra vyrovnaná, plná nepřesností na obou stranách. Naší první šanci vytvořil Bořek, který výborně táhl míč po levé straně až do vápna, kde byl faulován, ale penalta se nepískala a David už se do zakončení nedostal. I naše druhá šance zůstala nevyužita, když na zadní tyči Honza nedokázal zpracovat skákavý balón a nevystřelil. Poté převzala otěže utkání Uhříněves. Dařilo se jim kombinovat a nás tak zatlačili do defenzivy. Po jedné z akcí zase rozhodčí odpustil penaltu nám, když šel jejich útočník zleva sám na Maria, ale evidentním faulem mu bylo znemožněno kvalitní zakončení. I dál nás hosté tlačili, s jejich střelami si ale Mario vždy s přehledem poradil. Ke konci poločasu se hra vyrovnala, i my jsme se začali hrát dopředu, ale střely Davida i Pepy šly daleko od brány, a tak poločasové skóre bylo 0:0.

Do druhého poločasu jsme museli trochu pozměnit sestavu. Ondra a Honza šli dolů kvůli zranění, jejich místa zaujmuli Šimon a Aleš, který přijel na druhou půli ze svého zápasu přípravky. Začátek se nesl ve stejném duchu, jako první poločas, časem jsme získávali mírnou převahu. Naše naděje utrpěly ránu v 45. minutě, když naše obrana přestala hrát kvůli domnělému ofsajdu, který se ovšem nemával. Křídlo soupeřů tak šlo zleva nikým neatakováno na naší bránu, předložil spoluhráči míč před prázdnou bránu a prohrávali jsme 0:1. My jsme se ovšem nevzdali a dál jsme se tlačili dopředu. Po pasáži bez šancí dostal na levém křídle přihrávku Aleš, ten si pohrál s obráncem, navedl si míč na střed, zpoza vápna ho parádně poslal na zadní tyč a bylo vyrovnáno. To soupeře rozhodilo a začali se mezi sebou hádat, čehož jsme my dokázali využít. David se uvolnil na levé straně a postupoval sám na gólmana, když ho vzal přes nohy hostující obránce. K údivu všech však píšťalka rozhodčího zůstala němá. Překvapení byli ale i obránci, takže než se stihli vzpamatovat, David vstal a pohodlně poslal míč do brány. Soupeře jsme i nadále přehrávali, což vyústilo ve třetí gól. Aleš, tentokrát na pravé straně, skvěle poslal do náběhu Bořka, který vrátil balón do středu na Filipa, který za vápnem napřáhl ke střele a krásnou ranou navýšil naše vedení na 3:1. Oběma mužstvům už docházely síly a hra se tak proměnila v hurá fotbal. Šance střídala šanci na obou stranách. Nás několikrát podržel Mario, jednou pomohlo i břevno. I my jsme si vytvorili pár šancí, ale využít jsme je nedokázali, a žádný gól už tak nepadl.

Dnes to byl boj, který jsme naštěstí zvládli. Celý zápas byl hodně ovlivně tragickým výkonem rozhodčího, který nepískl jednu penaltu pro nás a dvě pro hosty. Špatnými rozhodnutími zvyšoval frustraci soupeřů, kteří si ji zákeřně vybíjeli na nás, což taky zůstávalo bez trestu. První poločas od nás byl spíš průměrný, ale za druhý si kluci zaslouží obrovskou pochvalu. Každý odevzdal nadstandardní výkon, podložený velkou bojovností. Tradičně spolehlivě zachytal Mario, na stoperu hrál famózně Ondra (i přes zranění) s Martinem. Bezchybně hráli na krajích obrany Matěj a Bořek. Ve středu hráli skvěle Pepa, David a Filip, který předvedl fantastický výkon. V útoku tvrdě pracoval Tomáš s Lukášem a na kraji hrál skvělý zápas Šimon. Honza se kvůli zranění do hry v druhé půli nedostal. Snad nejlepší výkon předvedl Alda, který na lajně motal o čtyři roky starší kluky a svoje představení podtrhl krásným gólem. Konečně jsme se dočkali první jarní výhry, tak snad na to dokážeme navázat.

Sestava: Mario – Matěj, Martin, Filip, Ondra – Honza, Pepa, David, Bořek – Tomáš, Šimon