hodnocení mužstva – „2“

Góly : Bureš, Kolář

Sestava + hodnocení:

Brána: PFEFERLE – 2,5 – podal dobrý výkon. V podstatě neudělal chybu. V podstatě se sám sebe dostává pod tlak, že stojí trvale „ukovaný na brankové čáře“. Pokud by částečně vystoupil, potom by měl k nakopnutým míčům podstatně blíže a nemusely by nastat problémy. Přesto svým výkonem mužstvo podržel.

Obrana: ŠRĚPÁNSKÝ – 1,5 –  pěkný, jistý a bojovný výkon. Velmi dobrá souhra se svým záložníkem na křídle. Pozor na zbytečné stahování se až za svého posledního beka. Tím někdy v podstatě zamezuje postavení mimo hru u soupeře – např. na druhé straně. BÁRTA – 2 – stejně jako u Jakuba. Jistý, důrazný a přesný výkon. Jeden z mála, který se nebojí jít do hlavičkového souboje. K jeho škodě v hodnocení výkonu jsou dvě „minely“, které vedly k soupeřovu gólu, třebaže to byly chyby po tvrdém ataku respektive to bylo dáno větrem. Neproměnil penaltu, ve které byl vždy jistý a přesný. SVÁROVSKÝ – 2 – opět výkon na který jsme od něho zvyklí a který očekáváme. Důrazný, nebojácný. Jde do všeho naplno. To co trvale zdůrazňuji, v některých chvílích klid a rozvahu. ŠTERCL – 1,5 – přestože byl částečně limitován zdravotními problémy, podal parádní výkon. Jistý, přesný. Škoda, že musel v poločase střídat.

Záloha: NESVADBA – 2 – dobrý jistý výkon pravého záložníka. Opět ukázal srdce bojovníka. Nikdy nevypustí osobní souboj. Bojuje o každý ztracený míč. Po převzetí míče vždy snaha dát míč do prostoru útočníkovi, spoluhráči. Ne vždy se to však podařilo. Někdy je lepší míč na krátkou chvíli podržet a po orientaci přihrát.BUREŠ – 1,5 – evidentně nebyl ve své kůži. Bojoval, výborné vedení míče, důrazný, ale to co předváděl v jiných zápasech, ještě více kreativity tu tolik nebylo.Přesto nejlepší hráč na hřišti. KOLÁŘ – 2,5 –  náš hráč, který ztrácí svůj kredit svoji neukázněností, slabým důrazem a velkou část zápasu zápalem pro hru. Na jakoukoliv kritiku jeho výkonu reaguje negativně a ztrácí koncentraci. Dlouhé a zbytečné vedení míče. Tím se dostával pod tlak soupeře, kde ve většině takových případů ztratil míč. To není hra pro mužstvo. Značná většina přihrávek byla nepřesná,nebo „do špeku“. Namísto „sebetrýzně“ následovala z jeho strany kritika spoluhráče. Ve druhé polovině druhého poločasu úplně jiný Kolář. Bojovný, jezdil „jak motorová myš“. Z toho také pramenily jeho možnosti k vytváření brankových situací a v konečné fázi také perfektní vsítění druhé branky. Škoda jen, že takovouto bojovnost neukázal v celém zápase. GÖRNER – 2,5 –  bojoval, jezdil, ale někdy je to málo. Ukázal zbytečné nepřesnosti, zbytečně dlouhé vedení míče, nepřesné přihrávky. Po nepřesné přihrávce často pouze sledoval co se bude dít, namísto toho aby se vracel. Pokud dal přesnou přihrávku, stál a čekal, namísto toho, aby se nabídl. Jeho výko byl poznamenám tréninkovým výpadkem v důsledku nemoci.

Útok: ŠROUBEK – 2 –  bojovník, který jezdil skoro celý zápas. Měl to však složité v prostoru, který musel obsáhnout. U takovýchto soupeřů však nic jiného nezbývá a ukázal, že pokud přidá na kondičce a především na práci s míčem v rychlosti, jeho výkon ještě vyroste. ČERVENKA – 1,5 – další z hráčů se zdravotními problémy. Přesto ukázal, že pokud hraje ekonomicky s fyzickým fondem, hraje s přehledem, tak je velice platným mužem mužstva. Jeho vybojované hlavičkové souboje nebyly vždy využity jeho spoluhráči. A to je obrovská škoda, protože kdyby spoluhráči „četli“, tak jeho rány které v těchto soubojích utrpěl byly k něčemu.

Střídání : NEKOLA – 2 – hrál sice krátkou dobu, ale ukázal, že umí pokud neobíhá protihráče či míč, ale jde přímo k míči. Ukázal, že umí také stahovačku a tím se uvolnit. Přesně jako ukázal, že dokáže přihrát, přihrát přesně po lajně. HORSKÝ – 2,5 –  srdcař, bojovník se vším všudy. Nenechá soupeře v klidu. Klid mu však zbytečně scházel v přesnosti rozehrávky. Pozor na hru při tlaku na soupeře. V některých situacích to bylo skutečně na hraně nedovoleného atakování. Přesto ale pěkná. Dobrá hra za kterou se nemusí vůbec stydět.

ZÁVĚR: Poslední zápas v první polovině sezóny. Byl to zápas se třetí mužstvem v tabulce a musím konstatovat, že se nemáme absolutně za náš výkon stydět. Domnívám se, že soupeř měl spíše nahnáno co to s nimi děláme. Ano, prohráli jsme, ale skutečně čestně a ještě navíc proto, že jsme neproměňovali šance. Neproměněná penalty Martina, neproměněné nájezdy Richarda, neproměněná střela do prázdné Vládi (vletěl tam Richard) a další mohly dostat soupeře pod psychický tlak a obavy o výsledek. Ukázali jsme, že dokážeme hrát i s takovýmto soupeřem.

Proto je třeba se vyvarovat absolutně zbytečných chyb, podstatně více se soustředit na tréninkové jednotky, tak získávat jistotu v ovládání a vedení míče a výkon pouze stoupne. Nemyslet si, že já jsem ten, který je nejlepší, ale hrát s mužstvem a pro mužstvo. Jsme tým a jako tým také vždy bojujeme