Ve čtvrtek jsme nastoupili proti nejsilnějšímu týmu zimní ligy – Roudnici nad Labem. Opět jsme nenastoupili kompletní a tak museli vypomici 3 mladší žáci Kotrba, Pavlovič, Škurek. Svoji premiéru si navíc odbyl David Makal.

Zápas nezačal moc šťastně. Hned v 1. minutě soupeř dostal po chybě naší obrany do pokutového území, kde byl faulován a z nařízené penalty šla Roudnice do vedení. Naše kluky to ale moc nerozhodilo. Snažili se o kombinaci, ale řada nepřesností nás stála časté ztráty míče a sami jsme se tak připravovali o možnost ohrožení branky. I tak jsme se však před branku dostávali, zejména rychlý Ivan a po křídle Honza, ale víc než několik rohů jsme nevytěžili. To naopak Roudnice spoléhala na rychlé útoky, kde výborně fyzicky disponovaní hráči hodně zatápěli naší obraně. Tam dnes vynikal zejména Vasil, který byl naší poslední instancí a mnohokrát nás zachránil od pohromy. Dvakrát jsme však útočníky uhlídat nedokázali a tak poločas skončil 3 : 0.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji. Gol na kopačce měl Honza, ale brankáře neprostřelil. Zlepšila se i hra na naší pravé straně, kde se více do hry dostával Saša a několikrát nebezpečně pronikl až do vápna Roudnice, ale branka z toho nebyla. Kluci však bojovali. Někdy sice byli až úsměvné souboje našich hráčů ročníku 2001 proti o 3 roky starších hráčů, ale kluci se nebáli a snažili se v záloze něco vymyslet a předat míč dál. Roudnice však byla dnes nejen fyzicky zdatnější, ale na řadě postů i fotbalovější a zkušenější a to se samozřejmě projevovalo ve větším důrazu a lepším řešením fotbalových akcí. Skora tak postupně narůstalo. Roudnice přidala ještě další 3  branky a to ještě Míša, který nastoupil do druhé půlky, v brance 2 vyložené šance kryl. Čestný úspěch Chaber zaznamenal Ivan, který si tak plní normu, co zápas to branka.

Vítězství Roudnice bylo zaloužené, i když výsledek je možná krutý, protože určitě jsme nesehráli špatný zápas a branky jsme často dostávali po zbytečných chybách. Na druhou stranu proti kvalitním týmům jako je Roudnice musíme nastoupit v kompletní sestavě starších žáků, pokud chceme uspět. Nicméně i tak se hrál zajímavý zápas a byla to pro všechny hráče užitečná konfrontace a dobrá zimní příprava a o to jde především.

Branky: Ivan

Sestava: Kotrba, Míša – Petr Z., Vasil, Šimon, Jára, Honza, Filip Pavlovič, Martin Škurek, Saša, David Makal, Ivan, Kuba